Angela Poolakese   angelap@ut.ee

sotsioloogia 3

  1. Aadress http://www.nara.gov/nara/electronic/homensx.html   Center for Electronic Records, National Archieves and Records Administration. Temaatiline suund seondub USA keskvalitsuse ja selle tegevusega (põllumajandus, haridus, majandusstatistika, demograafia, teadus jne.). Arhiveeritud andmestikke väga palju.
  2. Tegemist ei ole uurimustega, lihtsalt on arhiveeritud USA keskvalitsusega seotud andmed, info.(tekstilised dokumendid, fotod, kaardid, statistika jm.)
  3. Nelja tüüpi otsingumehhanisme, mille hulgast tuleb valida vastavalt kasutajatüübile ja/või materjalile, mida otsitakse. Otsida saab võtmesõnade järgi, kusjuures on võimalik kasutada ka ühendavaid sõnu "ja", "või" ning "ei".
  4. Tegemist originaalandmetega, millest ainult väike osa on kättesaadav.
  5. Võrreldes andmete hulgaga,mis siin arhiveeritud on, on neist kättesaadav väga väike osa.
  6. Ülejäänud andmeid saab kõige paremini kätte minnes ise Washingtoni rahvusarhiivi (National Archive). Samas saab ka vastuseid küsimustele kontakteerudes e-maili abil.
  7. Ühendus serveriga kiire. Disain väga hea, ei ole midagi üle pakutud, ega pole midagi ka puudu. Kasutamine on mugav ja hea.
  8. Andmed on Eesti sotsiaalteaduslikes uuringutes kasutatavad. Saab võrrelda Eesti ja USA avaliku sektorit ja nende tegevust.